BAŞKANLAR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Yazı Boyutu:
BAŞKANLAR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Geçtiğimiz haftalarda başlayan İzmir Asfaltında bulunan EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) ile ilgili tartışmalara Sivil Toplum Örgütlerinden ortak bir açıklama yapıldı..
Geçen hafta Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nun yaptığı açıklamaya istinaden bir açıklama yapma gereği duyduklarını ifade eden Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker DEMİRHAN, S.S. Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Soner EKER, Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl KAHRIMAN şu görüşlere yer verdi.
“Son günlerde halkımızın mağduriyetine sebep olan Elektronik Denetleme sistemindeki bazı kameraların kaldırılması veya yerlerinin değiştirilmesi amacıyla başlatılan imza kampanyasına bağlı olarak Ezine belediye başkanı tarafından oda başkanlarını hedef alan bir basın açıklamasının yapıldığını gördük.
Bizler oda başkanı olarak temsil ettiğimiz üyelerimizin sıkıntılarını, dertlerini ilgili mercilere iletmekle yükümlü isek de, söz konusu kampanyasına yaşadığımız ilçenin bir sorununa karşı bireysel olarak tepkimizi göstermek amacıyla katıldık.
Buna karşın Ezine Belediye Başkanı kampanyaya sanki başkanı olduğumuz kurumlar adına katıldığımızı söyleyerek, bu kampanyayı temsil ettiğimiz kurumların organize ettiği şeklinde yanlış bir algı yaratmaya çalışmaktadır.
Esasen başkanı olduğumuz kurumlar adına yetkili kurullarımızdan karar almadan hareket etme imkanımız da bulunmamaktadır.
Temsil ettiğimiz kurumların bağlı olduğu birlik ve üst birlikler dışında hiçbir kişi veya kuruluşun emir direktifi ile hareket etme şansı yoktur.
Bu günlere ve görevlere gelmemizde büyük emekleri olan değerli öğretmenlerimizi öncelikle saygıyla yad ediyoruz. Ezine Belediye Başkanı kendisini öğretmen, bizi de öğrenci olarak görüp, sınıfta kaldığımızı ifade etmektedir, Ancak, Ezine Belediye başkanın ne kendisinin öğretmen, ne de bizim öğrenci olmadığımızı ve bizleri sınıfta bırakabilecek kişilerin ancak değerli üyelerimiz ve Ezine halkı olduğunu anlaması gerekmektedir.
Esasen Ezine’nin sorunlarını resmi merciler veya STK ‘lar tarafından sosyal medya veya basın yoluyla tartışılmasına karşı olmamıza ve yaptığımız hareketin tamamen bir Ezineli olarak bireysel olmasına rağmen, bizlerin şahsında temsil ettiğimiz kurumları hedef alan açıklamalarına cevap verme zorunluluğu hissettiğimiz den böyle bir açıklama yapmamız gerekmiştir. Uyumlu ve koordineli bir şekilde çalışması gereken kurumların sorunlarını basın veya sosyal medya üzerinden değil de yüz yüze tartışmaları gereğine inanarak, bu olayın son olmasını diliyor, Ezine’nin her türlü sorunun görüşülmesi ve çözülmesi için elimizden geleni bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Tüm EZİNE kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Türker DEMİRHAN
Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl KAHRAMAN
Esnaf Kefalet ve Kredi Koop. Başkanı Soner EKER

Yorum