Başkan Ülgür Gökhan Çtso’yu Ziyaret Etti

Yazı Boyutu:
Başkan Ülgür Gökhan Çtso’yu Ziyaret Etti

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası’nı Ziyaret Etti.  Ülgür Gökhan’ı Çtso Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin Ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Karşıladılar. Dört Saat Süren Toplantıda Karşılıklı Görüş Alışverişi, Bilgi Paylaşımı Yapıldı. Çanakkale’nin Projeleri, Sorunları Ve Çözüm Önerileri Tartışıldı.

Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kansu, Selçuk Semizoğlu, Emin Aydoğan, Emin Bacak, Fatih İş, Fikri Kutlu, Murat Aydoğdu Ve Genel Sekreter Sema Sandal Katıldılar. Çtso Başkanı Engin, Oda Olarak Hazırlanan Projelerin Çanakkale’nin Projeleri Olduğunu, Üyelerin Ve Çanakkale Halkının Refahını Artırmaya Yönelik Olduğunu Belirtti. Fizibilite Projesi Hazırlanmakta Olan Çanakkale Fuar Ticaret Merkezi’nin De Büyük Bir Eksikliği Gidererek Çanakkale Ekonomisine Büyük Katkı Sunacağını İfade Etti. 10.000 M2 Olarak Planlanan Fuar Ticaret Merkezi’nin Organize Sanayi Bölgesi’nde Yapılması Halinde  Çtso Kongre Fuar Merkezi İle Bütünleşeceğini Ve  Daha Verimli Kullanılabileceğini, Ayrıca Fuarların Dışında Konser, Spor Etkinlikleri Vs Pek Çok Sosyal Aktiviteye De Ev Sahipliği Yapabileceğini Söyledi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Da, Fizibilite Projesi Tamamlanınca Beraber Değerlendirilebileceğini Ve Organize Sanayi Bölgesinde Olabileceğini Belirtti.

Osb İdari Binasının Da Çanakkale’ye Ve Çtso Kongre Fuar Merkezi Yanına Yakışmadığını İfade Eden Başkan Gökhan, Çtso Yönetiminden 150 M2 İdari Bina Yapmasını Talep Etti. İnşaat Ve Bağış Konusu İçerdiğinden Hem Yapım, Hem Bağış İçin Meclis Kararı Ve Bütçeye  Ödeneğinin Konulması Gerektiğini Belirten Çtso  Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Kansu, Yönetim Kurulu Olarak Meclis Onayına Sunacaklarını Belirtti.

Başkan Gökhan, İçdaş Kongre Merkezi’nin De Çanakkale’nin Çok Önemli Bir İhtiyacına Cevap Verdiği Ve Belediye Olarak Da Kullandıklarını İfade Ederek “Yapanlardan Allah Razı Olsun, Çanakkale İçin Çok İyi Bir Kazanım Oldu ” Demesi Üzerine Çtso Başkanı Engin         “ Orası 1300 Kişilik, Daha Da Büyük Olacaktı Ama Mania Engeline Takıldı. Yeter Ki Çanakkale İstesin Ve Doldursun 3000 Kişilik, 5000 Kişilik Merkezleri De Yaparız. Maksat Çanakkale Kazansın ” Dedi.

Organize Sanayi Bölgesi’nde Ve Çanakkale’nin Gelişim Bölgesinde Yatırımcıların Önüne Çıkan Mania Hattı Sorunu Üzerinde De Konuşulan Toplantıda Başkan Gökhan “ Teknik Dayanağını, Nasıl Hesaplandığını Anlamak Mümkün Değil. Amerika Ziyaretim Sırasında Gördüm,  San Diego’da Uçaklar  Gökdelenlerin Arasından Geçerek İniş Ve Kalkış Yapıyor. Dikkatimi Çekti Ve İlgililerine Göstermek Üzere Fotoğraflarını Çektim. ” Şeklinde Konuştu. Organize Sanayi Bölgesi İle İlgili Diğer Konuların Da Karşılıklı Görüşülmesi Üzerine Yanlış Anlaşılmalar Son Buldu. Çtso Üyelerinin Talebi Üzerine Yapılması Planlanan Ticaret Sitesi İçin De Düşünülen Yer İle İlgili Destek İsteyen Çtso Yöneticilerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 1/100000 Çevre Düzeni Planı Yürürlüğe Girdikten Sonra Belediye Olarak Girişimde Bulunabileceklerini Söyledi.

Şehir İçi Trafik Sorunu Ve Deniz Geçişleri İle İlgili Konunun Gündeme Gelmesi Üzerine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gestaş  Geçişlerinin Bu Yıl %30 Arttığını  Ve Bu Durumun Şehir İçi Trafiğini De Olumsuz Etkilediğini Ve Akbaş- Karacaören Hattının  Bir An Önce Faaliyete Geçmesi Gerektiğini İfade Etti. Çanakkale’nin Tanıtımı, Hediyelik Eşya Standartlarının Belirlenmesi Vs Konularında Bir Şirket Kurulması Yönündeki Meslek Komitesi Talebi Görüşüldü. Fikrin Güzel Olduğu Ve Valilik, Belediye, Oda, Borsa Gibi Kurumların, Şirketin Kuruluşu Aşamasında Yardımcı Olmak, Sorunlarını Çözmek, Özel Sektörün Önünü Açmak İçin Cüzi Sermayeler İle Katılımcı Olabilecekleri, İşi Sahiplenmesi Gerekenlerin Özel Sektör Olduğu Yönünde Görüş Birliğine Varıldı. Katılımcıların Koydukları Sermaye İle Orantılı Temsil Hakkı Olması Ve İşin Fizibilitesinin Sunulması Gerektiği Belirtildi. Başkan Gökhan Ayrıca Çanakkale’ye Gelen Özel Misafirleri Gezdirmek İçin Bir Tekneye İhtiyaç Olduğunu Belirterek Çtso Başkanı Bülend Engin’den Çanakkale İçin Böyle Bir Tekneyi  Yapmasını Talep Etti. Başkan Engin, Üzerinde Çalışacağını Söyledi. Seçim Ve Terörün; Ekonomi Üzerine, İş Dünyası Üzerine  Olumsuz Yansımalarının, Sosyal Boyutunun Da Görüşüldüğü Toplantıda, Devletimize Ve Milletimize Zarar Veren Bu Ortamın Bir An Önce Sona Ermesi Gerektiği Konusunda Görüşler Bildirildi. Çtso Yönetimi Ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanı Ve Çtso Olarak Bu Şekilde Aylık Mutat Toplantıların Yapılmasında Fayda Olduğu Ve İsteklerimizin Bu Birlik Ve Beraberlik İle Ankara’ya İletildiğinde Sonuç Alınabileceği Konusunda Hemfikir Olarak Yeni Valimiz Görevine Başladığında Bu Toplantıları Düzenli Olarak Her Ay Yapmaya Karar Verdiler Ve  Toplantı Sonlandırıldı.

Yorum