BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN “EDS” AÇIKLAMASI

Yazı Boyutu:
BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN  “EDS” AÇIKLAMASI

Son günlerde çokça bahsedilen ve şikayetlere konu olan İlçemiz İzmir Asfaltı üzerinde kurulu bulunan EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) ile ilgili olarak Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU, açıklamalarda bulundu.
Başkan Babaoğlu son günlerde yaşanan EDS ve Kırmızı Işık İhlallerine bağlı olarak kesilen cezaların halkımızda rahatsızlık uyandırdığı, uygulamadan kaynaklanan hatalardan dolayı halkımızın mağdur edildiği ve buna bağlı olarak imza kampanyası başlatıldığına şahit olduklarını ifade etti
“Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir diyen Babaoğlu, bu yüzden Ben Belediye Başkanı olarak EDS ve Kırmızı Işıkların kaldırılma talebini doğru bulmuyorum. Ancak cihazların kurulma yerleri ile ilgili geçişten sonra araçların tekrar hızlanması, cihazların kalibrasyonlarında eğer bir teknik hata varsa bunların biran önce düzeltilmesi konusunda halkımız ile birlikteyim ve bunun için ilgili birimlere bu sıkıntıları aktarıp biran önce komisyon kurulması ve sonucunu halkımıza basın yolu ile bildirilmesini talep edeceğim.” dedi.
Babaoğlu üzülerek görüyorum ki bazı Oda Başkanları sorunları halkımız ve esnafımızdan alıp ilgili Kurum veya Makamlara iletmek ile mükelleftir. Vatandaş gibi, başlatılan imza kampanyasına katılıp görüntü vermelerini doğru bulmuyorum. Bu anlamda duyarlılığı için Yıldırım Kurt kardeşimizi kutluyor adeta Oda Başkanlarının yapması gerekenleri onların üzerinde birlik başkanı gibi hareket etmiştir. Kimsenin odaları kullanarak Esnaf ve Vatandaşımıza popülizm yapması doğru değil. Yıldırım Kurt’un gösterdiği hassasiyeti kutluyorum. Oda Başkanları bu konuda sınıfta kalmıştır. Sıradan bir vatandaş gibi davranacaklarına ilgili yerlere problemi iletmeleri gerekir. Vatandaş onları bu yerlere sorunlarını çözmek adına destek vermiş ve karşılığını beklemektedir. “ dedi.

Yorum