Başbakan Davutoğlu : “Çanakkale’yi Çıkmaz Sokak Olmaktan Kurtaracağız.”

Yazı Boyutu:
Başbakan  Davutoğlu : “Çanakkale’yi Çıkmaz Sokak Olmaktan Kurtaracağız.”

        Başbakan Ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 25 Mayıs Pazartesi Günü Çanakkale’ye Gelerek Cumhuriyet Meydanı’nda Halka Hitap Etti. Başbakan Davutoğlu, Kendisini Meydanda Bekleyen Kalabalığa Hitaben Yaptığı Konuşmada Çanakkale’yi Çıkmaz Sokak Görüntüsünden Kurtaracaklarını İfade Etti. Başbakan Davutoğlu, Meydanda Beklenirken Ak Parti Çanakkale Milletvekilli 1. Sıra Adayı Bülent Turan Platforma Çıktı Ve Partililere Şunları Söyledi: “Değerli Vatandaşlarımız, Artık Çanakkale Köy Gibi Olmasın. Çanakkale’yi Ayağa Kaldırmak İstiyoruz. Parti Olarak Bugünlere Gelirken Çok Bedel Ödedik. Ancak Hep “Ya Sabır” Dedik. Seçime 10 Gün Kaldı. Seçim Öncesinde Çalmadık Kapı, Sıkılmadık El Bırakmayacağız. Ey Çanakkale, Bundan Sonra İstikrar Mı İstiyorsunuz, Koalisyon Mu? Önümüzdeki 4 Yıl Seçim Yok. Hizmetin Devamı Ve İstikrar İçin Oy Pusulasında Evet Mührünü Ak Parti’ye Vurunuz. Yola Birlikte Devam Edelim. Bizim Bu Topraklara Borcumuz Var. Kadın Kollarımızı, Gençlik Kollarımızı Uyarıyorum. Herkesle Görüşün. Hizmetlerimizi Anlatın. Hastaneler, Yollar Yaptık. Çanakkale’de Duble Yolu 267 Kilometreye Çıkardık. Biz Söyleriz Ve Yaparız. Çanakkale Çok Farklı Ve Çok Yönlü Bir Kent. Burada Tarih, Turizm, Tarım, Sahil, Kaz Dağları Her Şey Var. Her Şey Burada Çok Güzel. Bu Güzelliklere Güzellik Katmak İçin 4 Milletvekili İstiyoruz. Bunu Yapabilirsiniz. Türkiye’de       % 50-55 Oy İstiyoruz. Bu Millet Bunu Da Yapar. Çünkü Daha Yapacak Çok İşimiz Var. Bizim Rakiplerimiz Chp Ve Mhp Olamaz. Onlara Yine Ders Verin. Mitingimiz Hayırlı Ve Uğurlu Olsun. Hepinizi Saygıyla Selamlıyorum.”

Bülent Turan’dan Sonra Konuşma Platformuna Davet Edilen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İse Şunları Söyledi: “Değerli Çanakkaleliler, Burada Sizinle Olmaktan Çok Mutluyum. Ak Parti Olarak Ağustos 2001’de Çıktığımız Yolda Hizmete Devam Ediyoruz.                7 Haziran’da Bir Bayram Daha Yapalım. Çanakkale Bu Bayrama Vesile Olsun. Dün, Muhtar Bile Olamaz Denilen Recep Tayyip Erdoğan Bugün Cumhurbaşkanımız Oldu. Kendisi İle Hizmetimizin 1. Yarısını Tamamladık. Şimdi 2. Yarı Başlıyor. 2. Yarıya Başbakanımız Davutoğlu İle Devam Edeceğiz. Değerli Çanakkaleliler, Türkiye’de Sağlık Alanında Devrim Gibi Hizmetler Yaptık. Yapmaya Devam Edeceğiz. 400 Yataklı Çanakkale Devlet Hastanesini 29 Ekimde Hizmete Açacağız. Muhalefet Eski Türkiye’de Kaldı. Onlar Ağustos Böceği Gibi Boşuna Ötüyorlar. Biz Bal Arısı Gibi Kovanı Dolduruyoruz. Onlar Dolu Kovana Göz Diktiler. Ama Tarlada İzi Olanın Harmanda Yüzü Olur. Ne Yüzle Bunu Yapacaklar. Onlara               7 Haziran’da Gereken Cevabı Verin. Mitingimiz Hayırlı Olsun.”

Cumhuriyet Meydanı’nda Hazırlanan Konuşma Platformuna Davet Edilen Başbakan Ahmet Davutoğlu Halka Hitap Ederken Şunları Söyledi: “ Bir Milletin Diriliş Destanını Yazan Çanakkale’ye Selam Olsun. Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal’e, Seyit Onbaşı’ya, Mehmet Akif’e, Fatin Rüştü Zorlu’ya, Şehitlerimize Selam Olsun…Bütün İlçelerdeki Vatandaşlarımıza Selam Olsun. Çalışma Programımdan Dolayı Sizi Güneşte Beklettim. Hakkınızı Helal Edin. Gördüm Ki Nöbettesiniz. Hepinize Saygılarımı, Sevgilerimi Sunuyorum. Şimdi 7 Haziran Nöbetine Hazır Mısınız? Bu Benim 61. Mitingim. 81 İlimize De Gideceğim. Çanakkale, Bizim Ruhumuzdur. Milli Birliğimizin Nişanesidir. Her Yerde Bu Sene Çanakkale Vardı. 100. Yılda Bize Her Yer Çanakkale… Seçim Öncesinde Bir Tek Ben 81 İlimize Gidebiliyorum. Muhalefet Gidemiyor. Çünkü Onlar 81 İlde Yok. Biz Bir Gün Doğuda, Bir Gün Batıdayız. Bir Gün Kuzeyde, Bir Gün Güneydeyiz. Çünkü Ak Parti Olarak Biz, Türkiye’yi Birleştiren Partiyiz. Onlarda Çanakkale Ruhu Yok. Farkımız Bu. Biz Her Yerde Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak Diyoruz. Devletimizi Parçalamak İsteyenlere Asla İzin Vermeyeceğiz. Devletimiz Kudretlidir. Bu Gücü Ve Kudreti Biz Yarattık. 2002’de Bizi Imf Kapılarına Muhtaç Ettiler. O Yıllarda Bahçeli Başbakan Yardımcısı, Kılıçdaroğlu Ssk Genel Müdürüydü. Şimdi İse Kendi Silahımızı, Helikopterimizi, Tankımızı Yapıyoruz. Biz, Diz Çöktürülen Bir Ülkeyi Ayağa Kaldırdık. Onlar Konuşur, Biz Yaparız. Biz Fatih’in Torunlarıyız. Fatih, Gemileri Karada Yürütmüştür. Biz De Dünyanın En Büyük Havalimanını Yapıyoruz. Denizin Altında Üç Katlı Tünel Yapıyoruz. Fatih’in Torunları Dağları Deler, Devletle Milleti Buluşturur. Bunu Yapan Biziz. Artık Çanakkale’yi Çıkmaz Sokak Olmaktan Kurtaracağız. Çanakkale; Tarihin, Turizmin, Ulaşımın Merkezi Olacak. Biz, Çanakkale Boğazı’na Köprü Yapacağız. Bu Projede Karayolu Ve Demiryolu Olacak. Onlar Sadece Laf Üretir. Biz Yaparız. Anadolu’yu Rumeli’ne Çanakkale Köprüsü Bağlayacak. Biz Her Alanda Dünya İle Yarışıyoruz. Değerli Çanakkaleliler, Türkiye’de Tarıma Çok Büyük Destek Verdik. Çiftçilerimize 2015’te 10 Milyar Dağıtacağız. Bunun 6,5 Milyarını Dağıttık. Emekli Maaşlarını Biz Arttırdık. Emeklileri Namerde Muhtaç Etmedik. Kadınlarımız İçin Pozitif Ayrımcılık Getirdik. Şimdi Doğum Yapan Annelere Para Yardımını Başlattık. Üniversite Öğrencilerinin Burslarını Arttırdık. Muhalefetin Derdi, Ak Parti’yi İktidardan Etmektir. Bunların Dışında Paralelciler Var. Kandil Ve Pkk Var. Dhkp- C Var. Bu Altıgenden Türkiye’ye Fayda Gelmez. Bu Altıgen, Türkiye’nin Yükselişini Durdurmak İstiyor. Bunlara Fırsat Vermeyin. Bunlara Ders Verin. Yeni Yaptığımız Devlet Hastanesine Fatin Rüştü Zorlu Adını Vereceğiz. O’nun Adı, Hastanede Yaşasın. Bundan Sonra Çanakkale Sadece 18 Mart Günlerinde Hatırlanan Bir Kent Olmayacak. 2. Yarıda Buraya Daha Büyük Hizmetler Yapacağız. Değerli Çanakkaleliler, 2-2’lik Sonuçtan Yorulduk. Ak Parti Olarak Artık 4-0 İstiyoruz. Bu Seçimde 4-0 Yapın. Hepinizi Muhabbetle Kucaklıyorum.”

Başbakan Ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Çanakkale Mitinginde; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, 1. Sıra Adayı Ve İstanbul Milletvekili Bülent Turan, 2. Sıra Adayı Ve Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, 3. Sıra Adayı Jülide İskenderoğlu, 4.Sıra Adayı Sebahattin Güner, İl Başkanı Erdener Can Yer Aldılar.

Başbakan Davutoğlu, Çanakkale’de Bir Dizi Görüşmede Bulunduktan Sonra Kentten Ayrıldı.

Yorum