Yüksek Okulda Öğrencilerine “İş Bulma Ve Kariyer” Konusu Anlatıldı

Yazı Boyutu:
Yüksek Okulda Öğrencilerine “İş Bulma Ve Kariyer” Konusu Anlatıldı

Ezine Meslek Yüksek Okulu’nda Öğrencilere “İş Bulma Ve Kariyer” Konuş, Düzenlenen Bir Konferans Programı Dahilinde Anlatıldı. Okulun Ortak Akıl Topluluğu Mensupları Kariyer.Net Yöneticileri İle Temasa Geçerek Kendilerinin Bu Konuda Aydınlatılması İçin Talepte Bulundular. Öğrencilerin Taleplerini Değerlendiren Kariyer.Net İsimli İnternet Sayfasının Yöneticileri Kendilerine Olumlu Cevap Verdiler. Kariyer.Net’in Yöneticilerinden Semih Gümüş, Okula Konuşmacı Olarak Geldi. Genç Yönetici Okulun Birinci Ve İkinci Sınıflarına “Kariyer Tüyoları” Şu Konulara Değindi.

*Kariyer.Net Firması 1999 Yılında Kurulmuştur. Hedefi, İş Arayanlara Yardımcı Olmaktır.

*Firmanın 350 Çalışanı Vardır. Arşivinde 56.000 İşverenin Kayıtları Mevcuttur. Şu Anda Kariyer.Net’e 21 Milyon İnsan Başvuru Yapmış Durumdadır.

*Başvurular Bundan Bir Süre Önce Daha Çok Bilgisayarlar Aracılığıyla Yapılmaktaydı. Şu Anda Cep Telefonları Devreye Girmiştir. Hız Kazanan Günümüz Şartlarında İnsanların Mobil Hayata Ayak Uydurmaları Gerekmektedir.

*İş Hayatına Girmek İçin Üç Temel Esasa Uymak Gerekir. 1-Hazır Olmak 2-Farkında Olmak           3-Kendimizi Tanımak. Bunlara Sahip Olduktan Sonra Özgeçmişinizi Hazırlayıp İş Başvurusu Yapabilirsiniz.

*Bizim Tanımlamalarımıza Göre 4 Tip İnsan Vardır. 1-Lider İnsanlar 2-Komik İnsanlar 3-Sakin İnsanlar 4-Detaycı İnsanlar. İş Ararken İnsanın Kendi Kişilik Özelliklerini İyi Bilmesi Gerekir.

Firma Yöneticisi Semih Gümüş, Açıklamalarını Bitirdikten Sonra Öğrencilerin Konu İle İlgili Sorularını Cevapladı. Ortak Akıl Topluluğu Öğrencileri Okula Gelen Konuklarını Çiçeklerle Uğurladılar.

Yorum