İLK İŞ OLARAK KAPIYI SÖKTÜRDÜ

Yazı Boyutu:
İLK İŞ OLARAK KAPIYI SÖKTÜRDÜ

Bayramiç’te, 31 Mart yerel seçimleri kazanarak AK Partili Saadettin ARSLAN’dan belediyeyi devralan CHP’li Başkan Mert UYGUN, mazbatasını alarak göreve başladı. Yeni Belediye Başkanı Mert UYGUN’un göreve başlaması nedeniyle belediye binası önünde tören düzenlendi. Kurban kesildikten sonra dualarla belediyeye giren UYGUN, makam odasının kapısını söktürdü. CHP ve İYİ Partili belediye meclis üyeleri ile ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Mert UYGUN, ardından da makam koltuğuna oturdu.
Törene katılan çok sayıda kişi, Belediye Başkanı Mert UYGUN’u kutlamak için sıraya girdi. Yeni Başkan UYGUN yaptığı ilk icraat ile ilgili olarak şunları söyledi: “Seçimlerden önce halkımıza söz vermiştik. Halkımızın oyları ile iktidara geldiysek, halkımız ile ilişkilerde aramızda kapılar olmamalı, her şey şeffaf olmalı. Halkımız ile aramıza bundan sonra kapılar giremeyecek. Onun için makam odasının kapılarını hep birlikte çıkardık. Vatandaşlarla aramızdaki kapıyı ortadan kaldırdık. Bundan sonra vatandaşlar istediği an bize ulaşabilecek.”
Makam odasının sökülen kapısı ise görevliler tarafından ikinci kattan indirildi ve belediye binasının giriş kapısı önüne konuldu.

Yorum