reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI…

KARANTİNA SÜRESİ UZATILDI…
185 views
24 Aralık 2020 - 8:35

Ezine İlçe Hıfzısıhha Kurulunun 01.12.2020 tarihinde yaptığı toplantıda covid-19 virüs salgınında yeni vak’aların ve hasta sayılarının artması üzerine Sarısöğüt Köyü, 14 günlük karantinaya alınmıştı. Bu süre zarfında Sarısöğüt’e kamu görevlileri dışında giriş ve çıkış yasaklanmıştı. Ayrıca vatandaşlarımızdan da sadece zorunlu olarak evlerinden çıkması gerekenler (tarım ve hayvancılık faaliyetlerini devam ettirmeleri için) dışarıya çıkmışlardı. 3 Aralık’ta alınan bu karantina süresi dolduktan sonra adı geçen köyde bu kısıtlama 10 gün daha uzatıldı. Sarısöğüt’te karantina uzatma kararı, Ezine İlçe Hıfzfsıhha Kurulunun 09.12.2020 tarihinde yaptığı toplantıda alındı ve aşağıdaki ifadelerle kamuoyuna duyuruldu.

“01.12.2020 tarih ve 12/A no.lu İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurul kararındaki İlçemiz Sarısöğüt Köyü’nde corona virüs (covid-19) vak’alarının yayılmasını engellemek, toplum sağlığını korumak amacıyla alınan karantina süresinin 10 gün uzatılmasına; 

Belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzısıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.