reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

SARISÖĞÜT KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI…

SARISÖĞÜT KÖYÜ KARANTİNAYA ALINDI…
47 views
14 Aralık 2020 - 7:49

Ezine Hıfzısıhha Kurulu, 01.12.2020 tarihinde, Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN başkanlığında toplanarak corona virüsle daha etkin mücadele etmek üzere bölgemizin sosyal, ticari ve ekonomik hayatını ilgilendiren önemli kararlar aldı. Alınan bu kararlar arasında “SARISÖĞÜT’ÜN KARANTİNAYA ALINMASI” kararı da var. 3 Aralık Perşembe akşamından geçerli olmak üzere vaka sayılarındaki artış gözönüne alındığında Sarısöğüt Köyü 14 gün karantinaya alındı.

Ezine Hıfzısıhha Kurulu, 01.12.2020 tarihinde, Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN başkanlığında toplandı. Karantinaya alınan Sarısöğüt Köyü ile ilgili ayrıntıları şöyle:

*İlçemiz Sarısöğüt Köyünde saptanan yeni corona virüs(covid-19) vak’alarının yayılımını engellemek, toplum sağlığını korumak amacıyla, 03/12/2020 Perşembe günü saat 00:00’dan itibaren 14 gün süreyle söz konusu köyümüz için bir takım kısıtlamaların uygulanmasına karar verilmesine;  

Bu kapsamda İlçemiz Sarısöğüt Köyü’nde; köye giriş ve çıkışların aşağıda belirlenen istisnalar dışında yasaklanmasına karar verilmiştir.

a. Küçükbaş-büyükbaş hayvanları otlatanlar, arıcılık faaliyetini yürütenler,

b. Bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulaması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar,

c. Temel ihtiyaç malzemelerinin (ekmek, su, yaş meyve-sebze vb.) dağıtımında ve satışında çalışanlar,

d. Kamu personelleri

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.