reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

MEZUNLARI KUTLADI…

MEZUNLARI KUTLADI…
53 views
19 Ağustos 2020 - 10:18

                Pandemi sürecinde uzaktan eğitim yapan okullarda mezun olan öğrenciler diplomalarını almaya hak kazandılar. Ezine Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt ERENOĞLU, bir mesaj yayınlayıp mezun olan öğrencilerini tebrik etti. ERENOĞLU mesajında şu görüşlere yer verdi: “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Mezunlarına;

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ezine Meslek Yüksekokulu Ön lisans Programlarından mezun oldunuz. Bu vesileyle her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyor,  sizleri yetiştiren ailelerinize şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli Genç Mezunlar,

Devam ettirdiğiniz iki yıllık eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu gençlersiniz. İnanıyoruz ki, yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle, kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sizler; başarıdan başarıya koşarken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni daha da yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız.

Değerli Veliler,

Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, büyük emeklerle, özenle yetiştirdiğiniz gözbebekleriniz evlatlarınızı hizmet etme mücadelesine uğurlamanın vakti geldi. Artık onlarla iftihar edebilirsiniz. Biliyoruz ki bundan sonra onların yaptıklarını onurla izleyeceksiniz. Bugün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak bu mutluluğu yaşarken arkasındaki en büyük destekçiler siz değerli velilerimizsiniz. Evlatlarınız sizlerden aldıkları güç ile azim ve kararlılıkla çalışıp bu dereceye eriştiler. Bunun için herkesin huzurunda tüm gençlerimiz adına hepinize teşekkürü bir borç biliyorum.

Değerli Gençler,

Korona virüs hastalığı 2019 (COVID-19) pandemisi döneminde uzaktan öğretimde ulusal ölçekte büyük başarı sağlayan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin bir mezunu olmak bir ayrıcalıktır. Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki, dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder. Ayrıca şunu da unutmayınız, sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil, ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız.

Son söz olarak sizlerden tek isteğim şudur: Sizleri; bugünlere kadar her türlü fedakârlığı göğüsleyerek yetiştiren ailenizi, ülkenizi ve üniversitenizi unutmamanızı talep ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize üstün başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun… dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.