reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

SPOR FAALİYETLERİ TAMAMEN DURDU…

SPOR FAALİYETLERİ TAMAMEN DURDU…
588 views
09 Nisan 2020 - 11:21

                Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını bütün spor faaliyetlerini vurdu. Tokyo’da yaz aylarında yapılacak Tokyo Olimpiyatları, Avrupa Kupası, Şampiyonlar Ligi Turnuvası gibi dünyayı ilgilendiren büyük organizasyonlar ertelendi. 2020 Tokyo Olimpiyatlarının 2021 yılında yapılması kararlaştırıldı.

Ülkemizde de başta futbol olmak üzere sporun bütün branşlarındaki müsabakalar ileri bir tarihe ertelendi. Yine corona virüs doğal olarak amatör sporları da vurdu. Çanakkale Bölgesinde yapılmakta olan Süper Amatör Lig, Birinci Amatör Lig ve İkinci Amatör Lig maçları, sonlandırıldı. BAL Ligi’nde yer alan takımların maçları da durdu. Ülkemizde salgın yayılmaya devam ettiği için bu müsabakaların ne zaman başlayacağı bilinmiyor.       

Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu 13 Mart 2020 tarihli genelgesi ile corona virüse karşı tedbir amaçlı Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Liglerde Büyükler kategorisinde oynanan Süper Amatör, 1.Amatör, 2.Amatör müsabakaları ile U19 Kategorisi 1. ve 2. Amatör Kümeleri hariç diğer tüm kategorilerdeki müsabakaların ve Türkiye Şampiyonalarının 2019-2020 sezonunda sonlandırdığını duyurmuştu.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez Amatör Liglerin durumu ile ilgili TFF İcra Kuruluna kapsamlı bir rapor sunmuş ve  19 Mart 2020 tarihinde Perşembe günü itibariyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda halen oynanmaya devam eden Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1.Amatör Lig, 2. Amatör Lig ile U19 kategorisi  müsabakaları ileri bir tarihe ertelendi.

Virüs salgını bütün insanlarımızın sağlığını tehdit eder boyutta olduğu için amatör takımların yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları da karantinaya çekilerek beklemeye başladılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.