reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

İHALE NİSAN’DA…

İHALE NİSAN’DA…
102 views
09 Nisan 2020 - 7:26

                Ezine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı, 23.02.2020 Pazar günü yapıldı. M.İbrahim Dedeoğlu Düğün Salonu’nda yapılan toplantı saat 13.00’te başladı.

                Kongrenin açılış konuşmasını Kooperatif Başkanı Özer ENGİN yaptı. Daha sonra verilen önerge ile oturumu idare etmek üzere Divan Heyeti oluşturuldu. Divan Başkanlığına Ünal ÖZCAN seçildi. Divan Başkanı önce herkesi saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunu takiben İstiklal Marşımız söylendi. Sonra Divan Başkanı  Ünal ÖZCAN gündem maddelerini okumasının ardından başladı.

Gündemde şu maddeler yer aldı:

*2019 yılı yönetim ve denetim kurulu raporlarının okunması.

*2019 yılı bilanço, gelir-gider farkı hesaplarının okunması, görüşülmesi ve kabulü.

*Yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı ibrası.

*Kooperatifin alt yapı ve üst yapı inşaat ihale süreçlerinin görüşülmesi, bu konuda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapılması gereken işler için yönetim kuruluna tam yetki verilme konusunun görüşülmesi.

*Kooperatife kayıtlı arsa tapularının üzerine Bakanlık tarafından kullandırılacak hibe ve kredi desteği ile alakalı resmi dairelerde ve bankalarda ipotek verilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesi.

* Devlet destekli krediler ile özel ve resmi bankalardan kredi alınması konusunda yönetime yetki verilmesi.

*Kooperatif yönetim kuruluna ödenecek huzur hakkı, ücret ve Kooperatif işleri için görevlendirileceklere verilecek yolluk ve harcırahların belirlenmesi.

*Kooperatife ait arsaların asıl tapularının Tapu Müdürlüğünden alınması için yönetim kuruluna yetki verilmesi.

*Kooperatife borcu olan üyelerin durumunun görüşülmesi.

*Kooperatife yeni üye olacaklardan devir-teslim ücretinin belirlenmesi.

*Kooperatif üyelerinden alınacak aidatların belirlenmesi.

*Kooperatif üyelerine isabet eden tahmini %40 maliyet bedelinin ödenmesi konusunun görüşülmesi.

*2020 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi.

*Kooperatif merkez adres değişikliğinin görüşülmesi.

*Dilek, temenniler ve kapanış.        

Kooperatif Başkanı Özer ENGİN, Kooperatifin faaliyet raporunu okudu. Üyelere Nisan ayında Küçük Sanayi Sitesi yapımı için ihale yapılacağını belirtti. Özer ENGİN, Kooperatifin bu aşamaya gelmesi için yakın tarihte Ankara’ya gittiklerini de söyledi. Kooperatif Başkanı Özer ENGİN, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2019 yılı Kooperatif plan, proje işlemlerinin tamamlanması açısından çok yoğun bir yıl oldu. Şahsım ve yönetimim Ankara’ya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına defalarca giderek sürecin hızlanmasını sağladık. Bu süreçte; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından geoteknik, plan kote, zemin etüdü, mimari proje, elektrik ve mekanik projelerinin onayları alındı. Projelerimizin tamamlanması neticesinde siz değerli üyelerimizin de vereceği destekle Nisan ayında sözü alınan Küçük Sanayi Sitesinin ihalesi yapılarak en kısa sürede inşaatların yapımına başlayacağız. 1987 yılında kurulan ve 33 yılının tamamlayan Kooperatifimiz nihayet 1,5 yıllık zaman dilimi içiresinde bitirilecektir. Ezine özlemle beklediği sanayi sitesine kavuşacaktır. Ezineli hemşerilerimize hayırlı olsun. Bu süreçte bizlerden yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARAK’a, Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent TURAN’a, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU’na, Ezine Kaymakamı Dr.Hacı Arslan UZAN’a, Belediye Başkanı Güray YÜKSEL’e, Çanakkale Esnaf Odaları Birlik Başkanı Ünal ÖZCAN’a, Esnaf Odası Başkanı Türker DEMİRHAN’a şahsım, yönetim kurulundaki arkadaşlarım ve  üyelerimiz adına teşekkür ederim. Burada huzurunuzda bir konuya daha değinmek istiyorum. Kooperatifimizin alt yapı işlerini hibe olarak yapacağını resmi yazı ile tarafımıza ileten Ezine Belediye Başkanı Güray YÜKSEL’e ayrıca teşekkür ederiz. Hepinize saygılar sunarım.” Dedi.  Kooperatif Başkanının konuşmasından sonra gündemdeki diğer hususlar görüşüldü. Bu arada üyelerin soruları da cevaplandı. Toplantıya; siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri katıldılar.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.