reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

ÇANAKKALE SANAYİ VE TİCADET ODASINDAN ÖNEMLİ DUYURU…

ÇANAKKALE SANAYİ VE TİCADET ODASINDAN ÖNEMLİ DUYURU…
527 views
09 Nisan 2020 - 10:12

                Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk SEMİZOĞLU İçişleri Bakanlığı tarafından Corono Virüs salgını kapsamında yayınlanan yasaklarla ilgili Çanakkale Ticaret ve Sanayi Üyelerine yönelik aşağıdaki açıklamayı yaptı.

                15.03.2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan ve bar, diskotek, gece kulüpleri için geçici süre faaliyetlerininin durdurulmasına ilişkin genelgenin ardından bugün akşam saatlerinde yayınlanan ek genelge ile kapsam genişletilerek ; 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetlerinin de geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulmasına karar verilmiştir.

Bunun yanında; icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) her türlü toplantı ve faaliyetleri 16.03.2020 saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenmiştir.

Devletimiz corona virüsünün gelmesini ve yayılmasını engellemek, sağlığımızı korumak için büyük mücadele veriyor, vatandaşına sahip çıkıyor. Erken müdahale ve alınan sıkı önlemler sayesinde bu durumu en az vaka ile geçiren ülke Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Söz konusu bu tedbirlere uymak her şeyden önce vatandaşlık görevimizdir. Vakanın az olması durumu, daha da olmayacağı, virüsün yayılmayacağı gibi bir algıya yol açıp bizleri ihmalkarlığa sevk etmemelidir.

Bu sebeple; karantina süreleri ve risk taşıyan sektörlerde geçici süre faaliyetlerin durdurulması kararını yerinde ve gerekli buluyoruz. Tüm dünyayı etkileyen bu salgının minimum kayıp ile atlatılması için Devletimizin aldığı tedbirlere uymak durumundayız. Konu maddiyata indirilemeyecek kadar ciddidir ve hayati önem taşımaktadır.

Siz değerli üyelerimizin bu süreçte yaşayacağı sıkıntıların minimum zararla atlatılması için gerekli girişimler Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ta           rafından yapılacaktır. Devletimizin de gereken duyarlılığı ve kolaylığı göstereceğine gönülden inanıyoruz.

Allah Milletimizi korusun, Devletimiz var olsun.

Selçuk SEMİZOĞLU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.