reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI…

CHP İLÇE KONGRESİ YAPILDI…
265 views
09 Ocak 2020 - 8:03

                 Ezine CHP İlçe kongresine partinin önde gelen şu isimleri iştirak ettiler: CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem ERKEK, Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN, CHP Disiplin Kurulu Üyesi ve Eski Milletvekili Serdar SOYDAN, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut BAYRAM, Bayramiç Belediye Başkanı Mert UYGUN, Kepez Belediye Başkanı Birol ARLAN, Umurbey Belediye Başkanı Erdal DOĞAN, Çardak Belediye Başkanı Metin SEMERCİ, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz BALKAN, Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN. Bu isimlerin dışında bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile siyasi partilerin ilçe başkanları da toplantının yapıldığı salona gelerek kongrenin hayırlı olmasını temenni ettiler.

Kongrenin açılışını CHP İlçe Başkanı Serdar EREN yaptı. Ardından Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra kongreyi idare etmek üzere Divan Heyeti seçildi. Yapılan oylama ile Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem ERKEK Divan Başkanlığına, Hakkı Aşkın Divan Başkan Yardımcılığına ve Burcu BÖBÜR Divan Katipliğine seçildi. Divan Başkanı seçilen Çanakkale CHP Milletvekili Muharrem ERKEK yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Türkiye demokrasi yolunda ilerlerken tek adam yönetimine teslim edildi. Tek adam yönetimi ile adalet sistemimiz çürüdü. Adalete güven kalmadı. Daha dün Sözcü Gazetesi yazarlarına Fetö’den ceza yağdırıldı. Oysa ceza verilen bu isimlerin yıllardır Fetö ile mücadele eden gazeteciler olduğunu herkes biliyor. Fetö ile ciddi anlamda mücadele filan yok. Zira bir zamanlar Fetö ile beraber her şeyi yapanlar bugün pek çok kişiyi ve kurumu Fetö ile iltisaklandırmaya çalışmaktadırlar. Ancak bir gün bu kötü gidişat bitecek. Biz CHP olarak bugün verdiğimiz demokrasi mücadelemizi bundan sonra da kararlılıkla sürdüreceğiz. 31 Mart yerel seçimlerinde ve 30 Haziran’daki İstanbul seçimlerinde gelen başarı asla tesadüf değildir. Bu başarının da mimarı Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’dur. Önümüzdeki ilk seçimde Türkiye’yi bu tek adam rejiminden kurtaracağız. Ezine’de de başarılı olacağız ve Belediye Başkanlığını alacağız. Bugün Ezine’de partimizin bayrak değişimi yaşanacak. Birlik, beraberlik içinde mücadelemize devam edeceğiz. Bu düşüncelerle kongremizin Ezine’ye hayırlı olmasını diliyorum. “

Muharrem ERKEK yaptığı bu konuşmadan sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçti. Önce Belediye Meclis Üyesi Ayça KAHRIMAN tarafından Yönetim Kurulunun faaliyet raporu okundu. Ardından Halil SEVİM tarafından hesap raporu okundu. Her iki raporda genel kurul üyeleri tarafından onandı. Daha sonra kongre sunucusu Erman ÇİFTÇİ tarafından Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU’nun mesajı okundu. Daha sonra kongrede yapılacak siyasi konuşmalara geçildi. İlk olarak kürsüye davet edilen CHP İlçe Başkanı Serdar EREN yaptığı veda konuşmasında özetle şunları söyledi: “Görev yaptığım 4 sene içerisinde elimizden ve cebimizden geldiği kadar partimiz için mücadele ettik. Çünkü bizim anlayışımıza göre siyaset rant için değil halk için yapılır. Verdiğimiz tüm mücadeleye, harcadığımız onca emeğe rağmen kazanamadığımız belediye başkanlığı sebebiyle başarısızlık olarak adlandırılan bu sürecin sorumluluğunu İlçe Başkanı olarak üzerime aldım ve yeniden aday olmayacağımı uzun süre önce açıkladım. Benim için siyaset koltuk meselesi değil memleket meselesidir. İlçe Başkanlığını bırakmak mücadeleyi bırakmak değildir. Büyük Önderimizin emaneti olan Cumhuriyeti savunmaya ve en ön safta yer almaya devam edeceğim. Ben bütün çalışma arkadaşlarıma eğer varsa hakkımı helal ediyorum. Değerli arkadaşlar; bugün CHP’li olmak ateşten gömlek giymek demektir. Memleketimiz çok büyük sorunlarla karşı karşıya ve AKP hükümeti ülkeyi yönetemez halde. Eğitim bitti, liyakat katledildi, devletin her yerinden tarikat ve cemaat fışkırıyor. Adalet öldü, insanlarımızı intihara sürükleyen bir ekonomiye sahibiz. Kadın cinayetleri 15 kat arttı. Dış siyasette bir Amerika’ya, bir Rusya’ya doğru yaprak gibi savruluyoruz. 4,5 milyon Suriyelinin yükü omuzlarımızda. Saray, Lale Devrini yaşıyor. Halk yiyecek ekmek bulamazken yandaşlar ihaleleri kapıyor. Akrabalar 4-5 yerden ballı maaşları alıyor. Ama hükümetin uğraştığı şeyler; Arapça eğitim, imam-hatip okulu açmak, kadının pantolonuna, eteğine karışmak, interneti sansürlemek…Bakın değerli arkadaşlarım; ülkede tam bir harami düzeni hakim. Fakat kimsenin şüphesi olmasın; bu yağma ve baskı düzenini yıkacak yapı Cumhuriyet Halk Partisidir. Yıllardır siyasetin içindeyim. Evlatlarıma bırakacağım malım, mülküm yok. Benden onlara kalacak en büyük miras, onurlu bir siyasi geçmiş ve çağdaş fikir birikimim olacaktır. Kişiler, makamlar, mevkiler gelir geçer. Ezine CHP İlçe Başkanı olarak hepinizi son kez saygıyla selamlıyorum. Asıl olan Cumhuriyet Halk Partisidir. Var olsun Partimiz. Yaşasın Cumhuriyet!” dedi.

Kürsüye davet edilen İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN ise İl Genel Meclis Üyeleri Erdinç CEYHAN’ı ve Hüseyin Aşkın GÜLŞEN’i yanına davet ederek: “Ezine’de siyaset ayaklar altında. Muhtarlara baskı var. AKP, Ezine’de Belediye seçimini tesadüfen kazandığını biliyor ve kaybetmekten çok korkuyor. Buraya davet ettiğim bu iki arkadaşımıza bütün belediyeler olarak tam destek vereceğiz. Köylerimize hizmet gitmesi için onların yanında olacağız. Bu kongrenin Ezine’ye hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN ise yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Revep Tayyip Erdoğan, dün araba tanıtımında yaptığı konuşmada bu ülkenin başına gelen en büyük belanın CHP olduğunu ifade etti. Şimdi bu lafı bir yana koyup ülkenin haline bir bakalım. Biliyorsunuz bütçeyi açıkladılar. Bütçe açığı 139 milyar TL olarak ilan edildi. Geçen yıl da 80 milyar TL açık vardı. Ancak tahminler tutmadı. Açığı 125 milyar TL olarak revize ettiler. Devlet, 1 dakikada 3362 TL faiz ödüyor. Bu parayı da vergi olarak halktan topluyorlar. 2020 bütçesinde yatırıma ayrılan pay, bütçenin % 5,9’u olacak. Yani yatırım miktarı çok düşük. Ülkede adil gelir dağılımı yok. Toplumun katmanları arasında uçurum var. Bugüne kadar Cumhuriyet döneminde yapılan tesisleri, fabrikaları satarak idare ettiler. Artık satılacak bir şey kalmadı. Duvara tosladılar. İşsizlik rekor düzeyde. Şimdi bütün bu veriler ortadayken bu ülkenin başına gelen en büyük bela kimdir. Tabii ki AKP’dir. Ben Ezine kongresinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum.”

Bu konuşmalardan sonra kürsüye gelen CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN ve CHP Disiplin Kurulu Üyesi ve eski Milletvekili Serdar SOYDAN da Türkiye’nin sorunlarıyla ilgili açıklamalar yaptılar. Ezine kongresinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ettiler.

Son olarak Divan Başkanı Muharrem ERKEK tarafından Ezine CHP İlçe Başkanı Adayı Caner ŞAHİN kürsüye davet edildi. Caner ŞAHİN yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Türkiye yalanla, talanla 18 yıldır idare ediliyor. Aynı anlayış Ezine’de de var. 450 milyara süs havuzu yaptırılıyor. Bizler, belediye tarafından halktan toplanan vergilerin israf edilmesine karşıyız. Türkiye’deki bu harami düzenin mutlaka yıkılacağına inanıyoruz. CHP zor günlerin partisidir. Bunun bilincindeyiz ve bu bilinçle var gücümüzle çalışacağız. Yolumuz, Büyük Önder Atatürk’ün yoludur. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!”

Caner ŞAHİN bu konuşmadan sonra yeni Yönetim Kurulunda yer alan arkadaşlarını tek tek tanıttı. Tanıtım sonunda CHP İlçe Başkanı Adayı Caner ŞAHİN ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri, konuklar tarafından tebrik edildi. Daha sonra tek liste halinde seçimlere geçildi. Yapılan oylama neticesinde aşağıdaki isimler Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ezine’deki yeni yöneticileri oldular.

CHP İLÇE BAŞKANI Caner Şahin

Yönetin KUrulu Asil Üyeler

Erdinç Ceyhan

Savaş Çakır

Melih Çetin

Akın Doğan

Bahri Erdur

Hüseyin Aşkın Gülşen

Hakan Güngör

Ayça Kahriman

Ahmet Mandacı

Halil Sevim

Erkan Uysal

Cahit Yıldız

Yönetin Kurulu Yedek Üyeler

Özkan Mercan

Mevlüt Özdemir

Mehmet Avcı

Soner Sertdemirli

Özer Böbür

Hakan Erdur

Bilgin Tarahan

Halil Kaymak

Ahmat Apaydın

Medaim Dalgıç

Yusuf Dizdar

Özgün Sezen

İl Kongre Delegeleri

Caner Şahin

Erdinç Ceyhan

Hüseyin Aşkın Gülşen

Bahri Erdur

Cahit Yıldız

Halil Sevim

Bürkan Ercan

Erkan Uysal

Ayça Kahrıman

Erhan Erkul

Mustafa Emel

Rasim Aktürk

Selim Dedeoğlu

Serdar Eren

Gülev Kaymak

Bahadır Gönüllü

Abdullah Aslan

Halil Kaya

Şaban Emel

Ahmet Mandacı

Özkan Mercan

Sabiha Kahrıman

Nahit Eren

Rabia Yazıcı

İbrahim Erçetin

Mehmet Atila

Özgün Sezen

Bahri Özkan

Hüseyin Özkan

Medaim Dalgıç

Orhan Yılmaz

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.