reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
284 views
18 Eylül 2019 - 10:45

Bir aylık aradan sonra Ezine Belediye Meclisi üyeleri Eylül ayı toplantısını yaptı. Belediye Başkan Vekili Ümit ŞEN başkanlığındaki toplantıya bütün Meclis Üyeleri iştirak ettiler. Belediye Başkanı Güray YÜKSEL, Belediye Başkanları toplantısına katıldığı için Belediye Meclisi’nin Eylül ayı oturumunda bulunamadı. 05.09.2019 Perşembe günü saat 16.00’da Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı, Atatürk ve Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşundan sonra gündemdeki maddelerin görülmesine geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde; Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğünün, Seferşah Camii’nin yanında bulunan Belediyeye ait arsa ile ilgili olarak yaptığı bedelsiz devir talebi ve İmar Komisyonunun bu konudaki raporu görüşüldü. İmar Komisyonu raporunda, bedelsiz devir talebi yerine belediyeye ait arsa ile aynı yerdeki vakıflara ait arsanın trampa edilmesini önerdi. İmar Komisyonu raporu, Meclis üyeleri tarafından kabul edildi.
Gündemin 2. Maddesinde; Belediye Meclisinin 06.06.2018 tarihinde onanan arka bahçe mesafesine çıkma yapılması hususunda plan notu değişikliği ile ilgili Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ilgili yazısında belirtilen husus görüşüldü.
Gündemin 3. Maddesinde; Belediye gelirleri kanununun 97. Maddesine göre alınan harçlara ilave harç eklenmesi (Kanalizasyon bağlantı izin belgesi ve atık su vidanjör tahliyesi) hususu görüşüldü. Kanalizasyon bağlantı izin belgesi ve atık su vidanjör tahliyesi için ücret talebinin arıtma tesislerinin çalışmaya başlaması ile gündeme geldiği açıklandı. Yeni iki harç talebi, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Gündemin 4. Maddesinde; İlçemiz Danişment Mahallesinde mülkiyeti Belediyeye ait taşınmazlar üzerinde bulunan binalarla ilgili tapu kütüğünde mülkiyet şerhi olan taşınmazların satışı ile ilgili husus görüşüldü. Bu konuda önce Fen İşleri personeli tarafından Meclis üyelerine bilgi verildi. Buna göre; Danişment Mahallesi’nde belediyeye ait arsaların üzerine konut yapan 19 vatandaşın bulunduğu, bu arsaların konut yapan vatandaşlara satışı için Encümene yetki verilmesi gerektiği açıklandı. Yıllardır sürüncemede kalan bu sorunun çözülmesi gerektiğinin de altı çizildi. Bu konuda Encümene yetki verilmesi kabul edildi.
Gündemin 5. Maddesinde; Belediye Meclisi tarafından 11.06.2019 tarihinde onanan imar planı tadilatı ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ilgili yazılarında belirtilen hususlar görüşüldü. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün konu ile ilgili yazısı okunduktan sonra Fen İşleri personeli tarafından Meclis üyelerine açıklama yapıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün kararına uyuldu.
Gündemin 6. Maddesinde; Halil Ay tarafından 20.08.2019 tarihinde Belediyeye verilen bahçe mesafesi değişikliği konulu dilekçe görüşüldü. Bahçe mesafesinin 5 metreden 3 metreye indirilmesi talebi, Meclis tarafından reddedildi.
Gündemin 7. Maddesinde; Seferşah Mahallesinde tapunun 228 ada, 36-64 parsel no’sunda kayıtlı taşınmazlara ait plan tadilatı talebi görüşüldü. Bu talep, İmar Komisyonuna havale edildi.
Gündemin 8. Maddesinde; Belediyeye ait reklam panolarına verilecek reklamların ücretleri görüşüldü. Panolarda yayınlanacak reklamlardan alınacak ücretlerin Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından belirlenmesine karar verildi.
Gündem maddelerinin görüşülmesi tamamlanınca Belediye Başkan Vekili Ümit ŞEN, Meclis’in Eylül ayı oturumunu kapattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.